Andi Hektor
Astro-osakestefüüsika vanemteadur, KBFI. Töötanud Tartu, Uppsala, Helsingi ja Cambridge ülikoolides ning CERNis Šveitsis.
Sel kümnendil ehitatakse esimesed kesk- ja kõrgtemperatuursed kommertsreaktorid, millel on kaks suurt eelist – need suudavad toota otse termokeemilist vesinikku, ning hoiustada kõrgtemperatuurset soojust palju odavamalt, kui mistahes lähitulevikus kättesaadav elektrienergia salvestusmeetod.
Lemmit Kaplinski
Tartu abilinnapea (haridus ja kultuur), keskkonna- ja energeetikahuviline
Tuumaenergia on juba üle poole sajandi tõestatult kõige ohutum ja väiksema ressursikuluga elektritootmise viis maailmas nii absoluutarvudelt kui toodetud energiaühiku kohta. Paraku on sellest rääkimine raskendatud vähese teadlikkuse tõttu ning ühiskonnas levivad erinevad müüdid, mis piiravad tõsiseltvõetavaid samme puhtama tuleviku suunas.
Jaak Laineste
Ettevõtja, geoinformaatik, kliimaaktivist
Soodsa hinnaga elekter peab olema saadaval kogu aeg. Stabiilse, juhitava mahuga ja puhta elektrienergia tootmiseks pole tuumaenergial seni praktilisi alternatiive.
Kalev Kallemets
Fermi Energia juhatuse liige, endine Eesti Geoloogiateenistuse asedirektor
Seni on tuumaenergiat tootnud vaid suurriigid, kuid väikeste moodulreaktorite arendamine on loonud võimaluse ka väiksematele.